ŚWIĘTOKRZYSKIE Z DZIECKIEM – Wioska Indiańska „Bonanza”

Wioska Indiańska „Bonanza”

Zielonka 2 / 27-570 Iwaniska

11889402_959736064079289_8128895683078512541_n

11899889_959736160745946_776866807708949059_n

„Bonanza” to po prostu spory plac do zabawy w Indian (ale niekoniecznie).

Bardzo bezpieczne i sympatyczne, ogrodzone miejsce już dla najmłodszych (na mój głów – 2-10 lat). Mamy do dyspozycji: 4 namioty tipi: jeden – do zwiedzania i zabawy, drugi – do relaksu (muzyka relaksacyjna, leżaki), w trzecim tipi jest świetlica z kinem, a w czwartym… można zanocować. Do tego na terenie (i w zasięgu wzroku rodzica) mamy plac zabaw i tor przeszkód, stanowiska łucznicze, minizoo, mały kiosk z pamiątkami, altanę, basen pompowany i wiele atrakcji. Dzieci na pewno nie będę się nudziły!

11845105_959736390745923_7742772361566114962_o

W ofercie dostępne są zabiegi spa (nie korzystałam – więc się nie wypowiadam), a także masa atrakcji dla grup zorganizowanych. Wspaniałe miejsce na urodziny, ognisko, zorganizowanie turnieju indiańskiego albo szeryfowego – istny Dziki Zachód!

Brakuje mi tu jednak elementu edukacyjnego! Fajnie byłoby, oprowadzając dzieci np. po namiotach tipi, udostępnić przewodnika, który ciekawie opowie historię Indian. To taki ciekawy temat! Jeśli się wybieracie – przygotujcie sobie krótką opowieść i Indianach, może jakąś legendę – niech dzieciaki wczują się w klimat!

Weekendami w Bonanzie jest imprezowo. Wioska zaprasza na koncerty i potańcówki.

PRZYDATNE PORADY

 1. PODRÓŻ: Niestety, wioska położona jest z daleka od cywilizacji, zatem – najlepiej udać się tam autem. Wskazówki: jadąc od Opatowa w Rynku w Iwaniskach skręcić w prawo kierunek Wola Jastrzębska-Łagów; jadąc od Staszowa w Rynku w Iwaniskach skręcić w lewo kierunek Wola Jastrzębska-Łagów, po drodze – ok. 2 km od Iwanisk.

Mapka dojazdu z Kielc:

Kielce_Bonanza

 1. TOALETY: na terenie wioski nie ma toalet, są dostępne jedynie toalety przenośne (toi toi).
 2. JEDZONKO: na terenie wioski jest gastronomia, ale jest to piękne miejsce na zrobienie pikniku – zatem polecam zabrać również swoje jedzenie.
 3. PŁATNOŚĆ: bilet normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł (niepełnosprawni, emeryci, renciści), rodzinny – 2 rodziców + 2 dzieci – 15 zł (każde kolejne dziecko 3 zł). Wstęp wolny mają dzieci do lat 4.
 4. STOPIEŃ UMĘCZENIA RODZICA (skala od 1-10): 3 (jeśli dziecko będzie miało towarzystwo, wystarczy zasiąść wygodnie pod altaną i mieć towarzystwo na oku 😉 ), można zrelaksować się w tipi, leżąc na wygodnym leżaczku, słuchając muzyki relaksacyjnej; warto jednak przebyć z dzieciakami tor przeszkód, czy zabawić się w Indian!
 5. STOPIEŃ UMĘCZENIA PORTFELA (wydatki poza biletem): Dodatkowe atrakcje: przejażdżki kucykiem – 5 zł (2 okrążenia), dmuchana zjeżdżalnia – 5 zł (10 min), trampolina – 5 zł (10 min), zdjęcie na liście gończym – 6 zł, zdjęcie z fotobudki – 10 zł, kiosk z pamiątkami. W skali 1-10 oceniam to na 5.

Więcej info na: http://indianieswietokrzyskie.pl/

Reklamy

7 thoughts on “ŚWIĘTOKRZYSKIE Z DZIECKIEM – Wioska Indiańska „Bonanza”

 1. Generalnie pochodzę ze Świętokrzyskiego, ale o tej indiańskiej wiosce nie miałam zielonego pojęcia. Ale może dlatego, że omijam atrakcje, które skierowane są stricte dla dzieci (wyjątkiem był Bałtów, do którego pojechałam z czystej ciekawości, na szczęście zimą, gdy panował tam błogi spokój). Niemniej dobrze, że w tym nadal mało popularnym regionie (nad czym mocno ubolewam) dzieje się coraz więcej i powoli zaczyna zaglądać tam coraz więcej osób.

  • Dokładnie tak. Dzieje się coraz więcej i odkrywa coraz więcej ciekawych miejsc! Nie mogę się doczekać wiosny, żeby znowu się powłóczyć nieco 😉 A co do tej wioski – też ją odkryłam przypadkowo, jak wracałam do CK z zamku Krzyżtopór 😉 Sama nie wiedziałam, jak wiele jest u nas fajnych miejsc, dopóki nie zostałam sama z dzieckiem i… bez samochodu 😉 Pozostało mi zwiedzanie okolic – i tak powstała pasja włóczęgostwa po świętokrzyskim 🙂

 2. Byliśmy tam dziś, zostaliśmy skasowani po 5 zł za osobę i dorosłego i dziecko, bo pani w kasie nie słyszała o biletach rodzinnych i ulgowych a w wiosce oprócz placu zabaw i 4 żenujących namiotów, w których nic się nie działo, nie było nic, ani mini zoo, ani kucyków, ani trampolin, ani dmuchańców, ani gastronomii. Zapłaciliśmy 20 zł za wstęp na plac zabaw i jesteśmy tą wioską bardzo zawiedzeni.

  • Dziękujemy za informacje. Dobrze wiedzieć, że są takie ‚postępy’. Już któraś osoba potwierdza, że wioska stała się przykrym miejscem 😦 Szkoda 😦 Miejsce miało potencjał – tak je odebrałam,jak ja tam byłam – ale najwyraźniej został zmarnowany 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s